Jak sestavit badmintonové hřiště

Zajímá vás, jak má vypadat badmintonové hřiště? Potřebujete znát správné parametry a příslušenství? Náš malý průvodce vám vysvětlí vše potřebné k tomu, abyste se v badmintonovém hřišti jednoduše orientovali.

Seznam věcí k sestavení badmintonového hřiště:

  1. badmintonová síť
  2. sloupky
  3. lajny
  4. badmintonové pálky
  5. míč
  6. badmintonový kurt

 

Popis badmintonového hřiště

Badminton patří mezi velmi oblíbené sportovní hry. V první řadě musíme vymezit rozdílnou velikost hracího pole pro dvouhru a čtyřhru.

Kurt určený pro dvouhru má rozměry 5,18x13,40 metrů.

Kurt na čtyřhru má shodný rozměr na délku 13,40 metrů, ale je 6,10 metrů široký.

Sloupky pro badminton musí být vysoké 1,5 metrů a musí zůstat kolmé při napnutí sítě. Jednotlivé sloupky jsou rozestavěny na postranních čarách pro čtyřhru, i když se hraje dvouhra. Badmintonová síť se nachází uprostřed hřiště a je zhotovena v tmavé barvě s oky o velikosti od 15 – 20 milimetrů. Horní okraj sítě je ohraničen bílou páskou, kterou prochází šňůra nebo lanko. Tato šňůra musí lícovat s vrcholky sloupků.

Badminton se hraje s badmintonovými raketami, které se rozdělují podle využití pro rekreační a aktivní sportovce. K hraní se používá speciální košíkové míčky, určené výhradně pro badminton.

Nevíte si se sestavením hřiště rady? Objednejte si naši montážní služby a my vám celé hřiště postavíme sami. Tel: 739 283 963