Jak sestavit tenisové hřiště?

Zajímá vás, jak má vypadat správné tenisové hřiště? Nebo nevíte, jestli máte potřebné příslušenství? S našim jednoduchým průvodcem vám bude ihned vše jasné.

Seznam věcí k sestavení tenisového hřiště:

  1. síť
  2. sloupky
  3. zástěny
  4. tenisové rakety
  5. tenisový míč

 

Popis tenisového hřiště

Tenis je sport, jehož hrací plocha je tvořena trávníkem, asfaltem, antukou nebo umělým trávníkem.

V případě dvouhry se hraje na hřišti o rozloze 23,77x8,23 metrů.

Pro čtyřhru je po stranách přidán pruh o šířce 1,37 metrů.

Vprostřed je hrací plocha rozdělena sítí, která je zavěšená na provaze nebo kovovém laně, jehož konce jsou upevněny na sloupcích. Sloupky musí být dostatečně vysoké, aby provaz nebo kovové lano vedené přes horní plochu bylo 1,07 metrů nad zemí.

Čáry, které ohraničují kratší hrací plochu, se nazývají základní čáry, čáry, které ohraničují delší strany, jsou pak čáry podélné.

Ve vzdálenosti 6,40m od sítě jsou rovnoběžně se sítí čáry pro podání. Prostor po obou stranách sítě mezi čarami pro podání a podélnými čarami je rozdělen na dvě poloviny, zvané pole pro podání, střední čarou pro podání, která musí být 5 cm široká a je uprostřed mezi podélnými čarami a rovnoběžná s nimi. Každá základní čára je rozdělena v myšleném prodloužení střední čáry čarou 10 cm dlouhou a 5cm širokou, vyznačenou ze základní čáry kolmo dovnitř dvorce a zvanou střední značka.

Velmi často se můžete setkat s tenisovými zástěnami, které vytvářejí příjemné prostředí a je možno na ně umístit reklamy. Efektivně chrání proti slunci, větru a nechtěným divákům.

Na tenis se používají speciální tenisové rakety, které se skládají ze strun, rámu, krčku a hlavy. Ke hře se používá tenisový míč, který je vyroben z pevné gumové duše a obalen meltonem.

Nevíte si se sestavením hřiště rady? Objednejte si naši montážní služby a my vám celé hřiště postavíme sami. Tel: 739 283 963